Zebranie sprawozdawcze 19.01.2014

Aktualności | 2014-01-26 | Publikujący: Koło Bielawa

Przygotowania

19 stycznia odbyło się zebranie sprawozdawcze z pracy koła PZW w Bielawie w roku 2013 oraz nakreślające zakres prac na rok 2014. Zebranie miało miejsce w sali MOKISu w Bielawie, ilość członków była za mała takżę zebranie, aby było ważne, rozpoczęło się w II terminie o godz. 9.15. Zebranie otworzył prezes koła Roman Gałecki, zaczęłosię od minuty ciszy - ku pamięci zmarłych kolegów,którzy odeszli z naszych szeregów.

Powitano gości w osobach wiceburmistrz miasta Bielawa Mariusz Pach, przedstawiciel ZO Wałbrzych Józef Gurzęda, prezes koła Dzierżoniów Diora Anna Błaszczyk, prezes koła w Pieszycach Waldemar Kowalczyk, komendant SSR powiat Dzierżoniów Wiesław Rykalski, mimo zaproszenia nikt nie przybył z koła Dzierżoniów Miasto.

Na przewodniczącego zebrania wybrano wiceprezesa bielawskiego koła Jana Stryczniewicza. Kolega Stryczniewicz przeprowadził zebranie bardzi sprawnie i rzeczowo (tak jak zawsze). Wszystkie punkty zebrania powtarzają się jak co roku.

Wyróżniono wędkarzy,którzy wnieśli mnóstwo pracy na rzecz naszego koła jak i całego PZW:

Srebrna Odznaka PZW - Ryszard Olszewski

Złota Odznaka PZW - Jerzy Wiktorski

Medal za zasługi w rozwoju wędkarstwa - Karol Białas, Radosław Działa, Piotr Dziki, Sławonir Kruczek, Bolesław Mizeracki, Marek Nowicki, Krzysztof Olszewski, Jerzy Wiktorski

Pamiątkowymi pucharami i dyplomami wyróżniono zwycięzców Grand Prix Bielawa 2013:

I - Józef Zych

II - Piotr Żyłka

III - Piotr Soluk

Były również medale i dyplomy dla juniorów (do odebrania w siedzibie koła):

Oskar Sekura, Mateusz Bortnik, Adrian Zapotoczny

Po tych miłych chwilach swoje sprawozdania odczytali:

prezes koła - Roman Gałecki

sport - Piotr Soluk

kom. rewizyjna - Józef Skubisz

straż rybacka - Radosław Działa

kom. egzaminacyjna - Ryszard Olszewski

sąd koleżeński - Sławomir Kruczek

skarbnik - Roman Pajda

W dalszym ciągu zebrania głos zabierali zaproszeni goście. Następnie była dyskusja - i jak co roku, jedni zadowoleni, drudzy nie, ale po to są zebrania by ustalać sprawy, które nurtują wędkarską społeczność. Należy zwrócić uwagę na niską frekwencję (tylko 9%). Po tym widać, kogo interesuje życie naszego koła i ta druga grupa wędkarzy, która przychodzi tylko opłacić karty, ale nad wodą ma bardzo dużo do powiedzenia.

W czasie zebrania działała Komisja Uchwał i Wniosków w składzie Józef Markiewicz i Jerzy Wiktorski. Proponowaną uchwałę odczytano i przyjęto przez członków zebrania jednogłośnie. Na tym zebranie zakończyło się.

Dziękujemy zaproszonym gościom oraz wędkarzom z naszego koła za przybycie i uczestnictwo w tym corocznym spotkaniu.