Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wandalizm i bałagan na Owieśnie !!!

Aktualności | 2011-06-02 | Publikujący: Koło Bielawa

Drodzy Koledzy Wędkarze!

Chcemy poruszyć sprawę czystości na zbiorniku w Owieśnie. Brzegi jeziorka, rowy i wszelkie zagłębienia wypełnione są pudłami, butelkami, oraz różnego typu opakowaniami (m.in. po zanętach). Więc pytamy się Was Koledzy, czy przywiezionych ze sobą opakowań nie możecie zabierać z powrotem do domu i wyrzucać do śmietnika?
Problemem jest kontener na śmieci na terenie zbiornika. Ten, który znajduje się tam obecnie dożył już swoich dni, i w dniu dzisiejszym jest wyłączony z eksploatacji. W tym momencie Koło w Bielawie nie ma podpisanej umowy na nowy kontener i wywóz nieczystości. Poza tym nie wiemy czy podpisanie umowy byłoby rozwiązaniem problemu, gdyż pamiętając poprzednie lata, kontener tuż po opróżnianiu był natychmiast zapełniany (nie wiadomo przez kogo).

Koledzy Wędkarze i Turyści!
Zwracamy się z gorącą prośbą, by nie zaśmiecać terenu, na którym wypoczywamy my i inni. Zbierajmy swoje śmieci w zwykłą reklamówkę foliową, i wyrzucajmy je do śmietnika w miejscu naszego zamieszkania.

Jest jeszcze drugi problem. Dotyczy on skandalicznego zachowania się nieznanych nam osób. Działacze z naszego Koła w pocie czoła tworzyli parking, wytyczając jego granice oponami. Otóż jakiś swołocz i warcholstwo zdobył się, by owe opony powyrywać z ziemi, i spalić je w budowanym w miejscu wypoczynkowym kominku. Sam kominek, pod wpływem olbrzymiej temperatury, uległ częściowemu zniszczeniu, a drzewa znajdujące się w jego sąsiedztwie zostały dotkliwie osmalone.
Nie wierzymy, że żaden z wędkarzy nie widział tego zajścia, tym bardziej nam przykro, że nikt nie zareagował. Wystarczyło zadzwonić na numer 997.

Drodzy Koledzy! Brak reakcji i odwracanie wzroku w drugą stronę, jest współdziałaniem i przyzwoleniem na tego typu akty wandalizmu.

Miejsca po wyrwanych oponach

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.