Składki

Składki | 2019-01-23 | Publikujący: Koło Bielawa

Załącznik Nr 1

do uchwały nr 63/IX/2018 ZG PZW

z dnia 21 września 2018 r.

WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
 w 2019 r.

Wysokość kwotowa w złotych

Składka członkowska

90,-

2.

Składka członkowska ulgowa 50 %
1) młodzież szkolna i studenci w wieku  16-24 lat,
2) członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW,
3) mężczyźni od 65 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat,
4) kobiety od 60 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat

45,-

3.

Składka członkowska ulgowa 75 %
1) członkowie uczestnicy do lat 16,
2) członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami.

22,-

4.

Wpisowe:
1) członka zwyczajnego PZW
2) członka uczestnika PZW

25,-
 12,-

5.

Legitymacja członkowska:

1) członek zwyczajny PZW
2) członek uczestnik PZW

5,-
(nie wnosi opłaty)

Uwaga:

- Jednodniowe opłaty za wędkowanie obowiązują na wodach tych Okręgów, na których zostaną wpłacone i nie obowiązują na nie ulgi.

2  - Przyznanie ulgi ze względu na wiek, łącznie z obowiązującym stażem PZW, obowiązuje od 01.01.2018 r. na podstawie karty ewidencyjnej członka PZW.

Inne świadczenia:

- wysokość opłat za wydanie karty wędkarskiej ustalają starostwa powiatowe.

***   ******   ***

Załącznik nr 1 do Uchwały nr 69/2018 ZOPZW w Wałbrzychu z dn.28.11.2018r.

TABELA  SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ OKRĘGOWEJ I OPŁAT NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD NA 2019 ROK OKRĘGU PZW  Wałbrzych

I. SKŁADKA  PEŁNA CAŁOROCZNA - uprawniająca do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych oraz w wodach krainy pstrąga i lipienia (w tym wędkowanie ze środków pływających) wszystkimi metodami zgodnymi z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i ZEZWOLENIEM:

SKŁADKA PEŁNA :

Składka pełna

a)

Składka ulgowa I dla  :

- mężczyzn  od 65 roku życia

b)

Składka ulgowa II dla :

- odznaczonych Srebrną Odznaką PZW,

- członków  PZW zrzeszonych  w innych Okręgach na podstawie zawartych porozumień dwustronnych.

c)

Składka ulgowa III dla :

- odznaczonych Złotą  Odznaką PZW,

- kobiet bez względu na wiek i staż w PZW

- młodzieży szkolnej i studentów w wieku od 16  do 24    lat,

d)

Składka ulgowa IV dla :

- odznaczonych Złotą z wieńcami Odznaką PZW,

- członków od 80 roku życia,

- członek uczestnik,

II.  SKŁADKA NIEPEŁNA CAŁOROCZNA:

SKŁADKA NIEPEŁNA - WODY NIZINNE

1.

Składka  uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w  wodach  nizinnych z brzegu  (metody wędkowania zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i Zezwoleniem)

SKŁADKA NIEPEŁNA - WODY GÓRSKIE

2.

Składka uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w  wodach krainy pstrąga i lipienia metodą muchową,  spinningową i gruntowo-spławikową (zgodnie z Informatorem wód krainy pstrąga i lipienia)

W  składce NIEPEŁNEJ   nie stosuje się  żadnych ulg.

III. SKŁADKA UZUPEŁNIAJĄCA  uprawniająca do wędkowania ze środków pływających  po wykupieniu składki członkowskiej i składki na ochronę i  zagospodarowanie wód nizinnych.

1.

Składka  uzupełniająca uprawniająca do  wędkowania ze środków pływających na wodach nizinnych

W  składce uzupełniającej  nie stosuje się  żadnych ulg.

IV.  Składki  członkowskie  okresowe  na zagospodarowanie i ochronę wód  na 2019 rok w Okręgu PZW Wałbrzych:

Składka  dla członka PZW

Metoda

1 dzień

3 dni

7 dni

Składka  niepełna uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w  wodach  nizinnych z brzegu  (metody wędkowania zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i Zezwoleniem)

Składka  niepełna uprawniająca do  wędkowania ze środków pływających z wyłączeniem trollingu

Składka niepełna uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w  wodach krainy pstrąga i lipienia metodą muchową,  spinningową i gruntowo-spławikową (zgodnie z Informatorem wód krainy pstrąga i lipienia)

Składka  niepełna uprawniająca do wędkowania  metodą trollingową  na udostępnionych do tej metody wodach nizinnych

Składka pełna na wszystkie rodzaje wód  i wszystkie metody wędkowania zgodnie z ZEZWOLENIEM

V.  Opłaty  okresowe  na zagospodarowanie i ochronę wód  na 2019 rok (dla niezrzeszonych w PZW) w Okręgu PZW Wałbrzych:

Metoda

1 dzień

3 dni

7 dni

Roczna

Opłata niepełna uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w  wodach  nizinnych z brzegu  (metody wędkowania zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i Zezwoleniem)

Opłata  niepełna uprawniająca do  wędkowania ze środków pływających z wyłączeniem trollingu

Opłata niepełna uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w  wodach krainy pstrąga i lipienia metodą muchową, spinningową i gruntowo-spławikową (zgodnie z Informatorem wód krainy pstrąga i lipienia )

Opłata  niepełna uprawniająca do  wędkowania metodą trollingową  na udostępnionych do tej metody wodach nizinnych

x

Opłata  pełna na wszystkie rodzaje wód  i wszystkie metody wędkowania zgodnie z ZEZWOLENIEM

VI. WPISOWE:

Rodzaj opłaty

Wartość

Dla członka uczestnika  PZW

Dla członka zwyczajnego PZW

VII. Opłata egzaminacyjna na kartę wędkarską:

a/ osoba pełnoletnia - 30 zł

b/ młodzież szkolna do lat 18 zwolniona jest z opłaty egzaminacyjnej na postawie ważnej legitymacji szkolnej

Składki i opłaty pełne i niepełne całoroczne obowiązują od 1.01.2019 r. do 31.12.2019 r. i nie podlegają zwrotowi. Na wodach górskich (Krainy pstrąga i lipienia) obowiązuje bezwzględny zakaz używania środków pływających.