Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zawody Wędkarskie w Spławiku o puchar senatora RP Stanisława Jurcewicza

Aktualności | 2015-07-22 | Publikujący: Koło Bielawa

Coroczne zawody o puchar senatora RP Stanisława Jurcewicza za nami.


W tym roku spotkaliśmy się na zawodach na zbiorniku Cegielnia pierwsi śmiałkowie zaczęli zjeżdżać się już po godzinie szóstej rano.


Zawody sędziował kolega Jerzy Wiktorski  , Bolesław Mizeracki i Ryszard Olszewski szybka i sprawna odprawa.


dzia główny Jerzy zapowiedział że zgodnie z pismem które zostało przesłane wszystkie zawody nie ważne jakiej klasy czy to mistrzostwa czy tylko towarzyskie muszą się odbywać zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb czyli tak zwanym RAPR.


I w tym miejscu można było się spodziewać niespodzianek bo zbiornik Cegielnia jest stawem bardzo ciężkim do wędkowania i tylko sporadyczni zawodnicy poradzą sobie aby wyeliminować małego okonka czy wzdręgę aby nie wieszała się na haku, i jak można było przewidzieć rozpoczęły się zmagania o Puchar Senator RP Stanisława Jurcewicza i na haku u większości wędkarzy lądują tylko małe okonki sporadycznie gdzieś u kogoś wije się na haku płotka.


Jedynie od początku w siatce naszego zawodnika z koła Bielawa Marka Nowickiego ląduje bonus Karaś pospolity 26 cm trzeba zaznaczyć że Marek ma szczęście do tych złotych rybek co zawody ma z dwa takie bonusy w siatce ale następne rybki to  dominacja  samego małego okonka.


W trakcie zawodów dojeżdża Pan Stanisław Jurcewicz który szybkim krokiem ze sprzętem w ręku zmierza na swoje stanowisko.


Wszyscy ciężko pracowali aby jak najlepszy wynik zrobić ale niestety zawody na wymiarowej rybie pokazały jak ciężko łowi się na zbiorniku gdzie dominuje mała ryba.


Ale wszyscy chętnie zapowiedzieli że i tak przyjadą na następne zawody które będą rozgrywane ale już nie na zbiorniku Cegielnia tylko na Owieśnie.


O godzinnie 12 tej zawyła syrena końcowa i sędziowie rozpoczęli ważenie ryb i tu jak można było się spodziewać po kilka ryb w siatce a niektórzy przez całe zawody wyjmowali tylko nie wymiarowe ryby do ważenia niestety nie mieli nic ale to są właśnie zawody .

Każdy zawodnik został poczęstowany przepysznymi gołąbkami które zostały przygotowane przez restaurację Wars z Pieszyc.Szybkie i sprawne podliczenie wyników i Pan Senator mógł się wziąć do wręczenia pucharów zwycięzcom zawodów .

Za największą rybę zawodów dyplom oraz beczułkę piwa otrzymał Marek Radke z Koła PZW Strzelin


I miejsce zajął Jacek Janus z Koła PZW Dzierżoniów


II miejsce zajął Patryk Strzelec z Koła PZW Bielawa


III miejsce zajął Mirosław Hajduk z koła PZW Bielawa


 Po uhonorowaniu wszystkich zwycięzców zostały jeszcze rozlosowane nagrody specjalne:

 

Kołowrotek tym razem pojechał do Ząbkowic do naszego dobrego kolegi Cyryla Chrobaka


Nóż do filetowania otrzymał nasz znakomity zawodnik Patryk Strzelec


Sygnalizatory wędkarskie otrzymał Józef Zych


Zestaw spławików wyczynowych oraz haki otrzymał kolega Ryszard Telus


Zestaw zanęt zawodniczych Janusz Kuriata


Ale to nie wszystko dla wszystkich zawodników nagrodę za wytrwałość przygotował jeszcze Pan Stanisław Jurcewicz i każdy zawodnik otrzymał cztero paka zimnego przepysznego napoju J


Zapraszamy do obejrzenia filmu który znajduje się na stronie Koła PZW NOWA RUDA KWK SŁUPIEC


Wyniki w załaczniku


Zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na zawody które odbędą się na zbiorniku Owiesno w dniu 26-07-2015 Autoland. 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.