PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW MARKA CHMIELEWSKIEGO PIŁAWA DOLNA 31-08-2014

Aktualności | 2014-09-03 | Publikujący: Koło Bielawa

Dzień 31 sierpnia na pewno znajdzie się w historii wędkarstwa w Powiecie Dzierżoniowskim, a to za sprawą wspaniałych zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Pana Marka Chmielewskiego, które odbyły się na stawie Stowarzyszenia Wędkarskiego Piława Dolna w tejże miejscowości.

Organizatorami zawodów byli członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego Piława Dolna, Koło PZW  Bielawa, Powiatowa Straż Rybacka,

Areszt Śledczy w Piławie Dolnej.

Sędziowanie wzięli w swoje ręce licencjonowani sędziowie z Koła PZW w Bielawie:

Radosław Działa – Sędzia Główny

Sławomir Kruczek – Sędzia Sekretarz

Krystian Bogdaszewski – Sędzia Wagowy

Ryszard Olszewski – Sędzia Sektorowy

Marek Nowicki – Sędzia Sektorowy

Krótko mówiąc zdali oni egzamin z sędziowania na piąteczkę tak jak wszyscy uczestnicy tego spotkania.

Frekwencja na zawodach była wspaniała, startowało 46 zawodników.

Dopisała również pogoda, atmosfera i rybki chociaż nie w takich ilościach na jakie liczyli zawodnicy, ale to chyba za sprawą spadającego ciśnienia.

Zawodników przywitał Prezes Stowarzyszenia Piława Dolna Pan Przemysław Przybyszewski życząc wędkarzom połamania kiji.

Następnie głos oddał sędziemu głównemu Radosławowi Dziale.

Sędzia główny omówił regulamin zawodów i wraz z grupą sędziów przeprowadził losowanie stanowisk po czym startujący udali się na wylosowane stanowiska.

O godzinie 8:50 zabrzmiał pierwszy sygnał i zaczęło się nęcenie ciężkie, o godzinie 9:00 zabrzmiał kolejny sygnał i głos przez megafon sędziego głównego „ Możemy łowić” i zaczęła się zabawa, która skończyła się o godzinie 12:00.

Zaczęła się intensywna praca sędziów, aby jak najszybciej zważyć i wypuścić wszystkie złowione rybki.

W między czasie osoby obsługujące zawody zaczęli częstować zawodników kiełbaską z grilla.

Wyniki nie były powalające, ale rybostan był bardzo bogaty. Łapano głównie płocie, leszcze, trafiały się również karpie, liny i karasie.

Kiedy już wszyscy zawodnicy zjedli i spakowali sprzęt sędzia główny zawodów ogłosił zbiórkę przy namiocie w celu licytacji darów, przekazanych przez:

Wójta Gminy Dzierżoniów Pana Marka Chmielewskiego

Firma WOJ TECH

Koło PZW Bielawa

Stowarzyszenie Piława Dolna

Licytację darów przeprowadził sędzia główny bardzo sprawnie i szybko, jak zawodowiec.

Umiał wyciągać pieniądze od zawodników na cele charytatywne.

My wędkarze we wspólnym porozumieniu postanowiliśmy pomóc choremu dziecku i  zebraliśmy trochę pieniążków.

Kwota 1668 zł zasili konto Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa  do której należy chore dziecko mieszkaniec Piławy Dolnej Jaś Kalbarczyk.

Pieniążki zebrały się z dobrowolnej kwoty wpisowego oraz z licytacji. Cel był bardzo szczytny.

Rybki owszem też były no i liczyło się także spotkanie braci wędkarskiej, starych kolegów oraz rozmowy na różne tematy. Następnie sędzia główny oddał głos Panu Markowi Chmielewskiemu Wójtowi Gminy o końcowe przemówienie i wręczenie pucharów zwycięzcom zawodów.

I miejsce – Jan Kukulski                 4940 pkt Koło PZW Strzelin

II miejsce – Jacek Janus                  4140 pkt Koło PZW Dzierżoniów

III miejsce – Andrzej Smura           4060 pkt Koło PZW Diora

IV miejsce – Józef Zych                   3960 pkt Koło PZW Bielawa

V miejsce – Marcin Tworożyński   3900 pkt Koło PZW Łagiewniki

VI miejsce – Janusz Kuriata           3600 pkt Stowarzyszenie Cukrownik

Statuetkę za ,,Największą Rybę Zawodów'' zdobył Andrzej Smura, który złowił karpia 49 cm.

Jak widać po wynikach rywalizacja była bardzo zacięta i liczyła się każda nawet najmniejsza rybka.

Życzeniem uczestników było aby zawody weszły do wędkarskiego kalendarza na stałe i aby zawsze cel był charytatywny.

Wielkie podziękowania dla kolegi Ryszarda Telusa z Koła Sum Nowa Ruda za wykonanie filmu:

Serdeczne podziękowania dla darczyńców, obsługi i gospodarza łowiska

oraz Wiesława Rykalskiego za poświęcony czas na zapisy zawodników.

ZDJĘCIA Z IMPREZY

SPOTKAJMY SIĘ ZA ROK!